Valorant Nokta Crosshair Yapma

Valorant Nokta Crosshair Yapma; Valorant bir çok FPS oyununda olduğu gibi kullanıcılarına farklı seçenekler sunuyor. Bu seçeneklerden biride nişangâhınızı bazı ayarlar yaparak nasıl kullanmak istiyorsanız o şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Bazı ayarlar bir işe yaramıyormuş gibi gözükse de bazı durumlarda sizleri oyun içerisinde daha avantajlı bir duruma getirebiliyor. Valorant nokta crosshair nasıl yapılır bu yazımızda sizlerin bu konu hakkındaki sorularınızı cevaplayacağız.
Valorant nokta crosshair çok fazla oyuncunun kullanmayı çok sevdiği crosshair ayarlarından biridir. Oyun ayarlarında küçük oynamalar yaparak nişangâhınız da değişiklikler yapabilirsiniz. Valorant nokta crosshair ayarları nasıl yapılır? sizler için aşağıda detaylarını paylaştık.
Valorant Nokta Crosshair yapma, Volarant nokta crosshair nasıl yapılır? FPS oyunları arasında ilk sıralarda yer alan VALORANT zaman geçtikçe daha çok oyuncunun ilgisini çekiyor. Rekabetin yüksek olduğu bu oyunda oyuncular daha iyi olabilmek için performanslarına iyi yönde etki edebilecek farklı ayarları deniyor. Tabi ki bu ayarlara ilk önce crosshair yani nişangâh ayarını yaparak başlıyorlar. Oyuncular kendilerine göre hangi crosshair’in kullanımı kolaysa onu tercih ediyorlar.
Valorant Nokta Crosshair Oynamayı Etkiler mi?
Oyunda crosshair’i nokta yapmanızın oyunda size ekstra bir özellik yada avantaj sunmaz. Crosshair’i nokta yapmanız sadece sizin daha iyi nişan almanızı sağlayabilir. Tabi ki buda oyun içerisindeki performansınızı iyi yönde etkileyebilir. Nokta yaptığınızda hedefi kaçırma olasılığınız daha az olacaktır. Kısacası en iyi crosshair sizin rahat ettiğiniz crosshair olacaktır. Sadece kalınlığı çift sayı olarak seçmeniz nişangâhınızın tam ortada olmasının sağlayacaktır. Bu yüzden tek sayılar önerilmiyor tabiki bu seçimde sizin hangisinde kendinizi daha rahat hissettiğinize bağlıdır.

Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

Oyun içerisinde nişan almanızı sağlayan crosshair diğer adıyla nişangâh daha rahat bir oyun için özelleştirilebiliyor. Valorant nokta crosshair birçok oyuncunun kullandığı bir nişangâh ayarıdır. Tabi ki bu herkesin bu ayarları kullanmasını gerektirmez kendiniz için en iyisinin hangisi olduğunu farklı ayarlar deneyip bulabilirsiniz. Crosshair seçiminiz ne olursa olsun bu sizin yaptığınız atışın nereye gideceğini kesinlikle değiştirmez sadece sizin daha rahat oynamanıza etki edecektir.

Valorant Artı Crosshair Ayarları
Nişan almanızı sağlayan crosshair’in bazı çeşitleri vardır bunlardan biride artı crosshair’dir. Birçok oyuncu tarafından nokta crosshair tercih edilsede diğer oyuncularda artık crosshair’i tercih etmektedir. Valorant artı crosshair ayarları ile ilgili detayları aşağıda sizin için sıraladık.


Valorant’ta oyun içerisinde iken ESC’ye basıp ayarlar menüsüne gelin.
Nişangâh yazan kısma tıklatın.
Renk isteğe bağlıdır.
İç Çizgiler Kapalı olacak şekilde ayarlayın.
Ana Çizgi açık olacak şekilde seçin ve 1-1 yapın.
Dış Çizgiler açık ve 1-3-2 olarak ayarlayın.
Merkez Nokta kapalı olarak seçin.
Solma Kapalı olarak seçin.
Hareket kapalı olarak ayarlayın.
Atış Hatası kapalı olarak ayarlayın.
Bu ayarları yaptıktan sonra nişangâhınız artı olarak değişecektir.

Valorant Nokta Crosshair Ayarları
Valorant nokta crosshair yapma, valorant nokta crosshair nasıl yapılır? Sorularınızın cevabını aşağıda sırasıyla bulabilirsiniz.

Valorant’ta oyun içerisindeyken ESC’ ye basarak ayarlar menüsünü açın.
Nişangâh yazan kısma tıklayın.
Merkez Nokta saydamlığını 1 olarak değiştirin.
Merkez Nokta Kalınlığını nasıl istiyorsanız deneyerek ayarlayabilirsiniz. (çift rakamlar önerilir.)
Ana Çizgi Saydamlığını 0 olarak ayarlayın.
İç Çizgi Saydamlığını 0 olarak değiştirin.
Dış Çizgi Saydamlığını 0 olarak ayarlayın.
Nişangâhınızın rengini isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarları yaptıktan sonra nokta crosshair’iniz hazır olacaktır. Bu ayarları kısaltılmış bir şekilde anlatacak olursak merkez nokta saydamlığını açıp ana çizgi, iç çizgi ve dış çizgi saydamlığını 0 yapıyoruz ve nokta crosshair’iniz hazır hale geliyor. Dilediğiniz zaman bunu artı crosshair olarak ta değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir